Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Zwolnienie po szczepieniu – COVID i zasady udzielania L4

zwolnienie po szczepieniu covid

Przyjęcie szczepionki może powodować pewne dolegliwości i obniżać zdolność do pracy, dlatego pracowników interesuje zwolnienie po szczepieniu. COVID należy do chorób, które mogą mieć poważne skutki zdrowotne i wpływać na funkcjonowanie firmy czy urzędu. Zobacz, na co można uzyskać L4!

Szczepionki przeciwko COVID-19 różnią się pomiędzy sobą. Niektóre preparaty wymagają przyjęcia minimum dwóch dawek, w innych wystarczy jeden zastrzyk. Kolejne mutacje koronawirusa powodują, że specjaliści zachęcają do przyjęcia kolejnej dawki przypominającej. Aby otrzymać zwolnienie po szczepieniu – COVID to nie jedyna choroba, na którą warto się uodpornić – należy przedstawić lekarzowi dolegliwości związane z NOP-ami. Długość L4 zależy od stanu zdrowia pacjenta oraz charakteru wykonywanej pracy.

Pełnopłatne zwolnienie po szczepieniu? COVID nie jest chorobą, na którą każdy musi się zaszczepić

Taki obowiązek mają m.in. osoby wykonujące zawody medyczne i farmaceutyczne. Dla większości osób przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 jest dobrowolne. Na szczepienia obowiązkowe przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy, który nie wlicza się do limitów urlopowych.

Wielu pracodawców zachęca pracowników do szczepień przez zapewnienie im pełnopłatnego dnia wolnego od pracy. Zwolnienie może być wykorzystane w dzień szczepienia lub po nim – szczegóły zależą od ustaleń wewnątrz zakładu pracy. Zaszczepionym przysługują wtedy nawet 3 dni wolnego od pracy więcej. Z punktu widzenia prawa nie jest to dyskryminacja osób, które w ogóle nie chcą się zaszczepić.

L4 w związku z NOP-ami po szczepionce na COVID-19 – najważniejsze informacje

Gorączka, ból głowy i mięśni oraz ogólne osłabienie to najczęściej zgłaszane niepożądane odczyny poszczepienne w przypadku preparatów przeciwko koronawirusom SARS-CoV-2. Niektórzy mogą w miarę normalnie wykonywać obowiązku w takim stanie, u części osób spadnie wydajność. Inni powinni zostać w domu dla bezpieczeństwa swojego i innych osób. Kto może wystawić zwolnienie po szczepieniu? COVID i każda inna choroba, na którą chce się uodpornić pracownik, wymaga konsultacji lekarskich ze specjalistą uprawnionym przez ZUS. Z punktu widzenia pacjenta najwygodniejsza będzie e-wizyta bez wychodzenia z domu.

Jesteś po szczepieniu na COVID-19 i czujesz, że przydałoby ci się zwolnienie lekarskie? Weź L-4 online za pośrednictwem naszej strony internetowej! Wszystkie informacje od razu trafią do twojego pracodawcy i ZUS-u, a ty zyskasz więcej czasu na odpoczynek i regenerację. Pamiętaj, by zwolnienie po szczepieniu na COVID wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem!

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz