Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Złamany palec u ręki – ile zwolnienia?

złamany palec u ręki ile zwolnienia

Wypadki chodzą po ludziach. Nikogo nie trzeba przekonywać, jakim ograniczeniem jest złamany palec u ręki. Ile zwolnienia dają lekarze w podobnych sytuacjach? Dowiedz się, jakie czynniki są brane pod uwagę podczas wystawiania L4!

Sytuacja każdego pacjenta jest oceniana indywidualnie. Ważne, by zgłosić się z urazem do specjalisty możliwie najwcześniej. Czekanie, aż „samo przejdzie”, tylko szkodzi zdrowiu. A kilka dni na zasiłku więcej raczej nie jest warte bólu i ryzyka powikłań. Duże znaczenie ma to, jak i w którym miejscu został złamany palec u ręki – ile zwolnienia lekarskiego można otrzymać, nie precyzują żadne przepisy. Liczy się czas potrzebny na powrót do zdrowia i takiej sprawności, która pozwoli normalnie wykonywać obowiązki zawodowe. Zwykle kości zrastają się w pełni po ok. 4 tygodniach, ale przemieszczenie i inne komplikacje mogą wydłużyć ten czas do pół roku.

Masz złamany palec u ręki. Ile zwolnienia lekarskiego dostaniesz, zależy od orzecznika

Widełki czasowe podane powyżej mają charakter orientacyjny. Czasami wystarczy 14 dni, by po złamaniu bez dyslokacji kości nie było już żadnego śladu. Przy przesunięciu i nastawieniu minimalny czas na zrośnięcie to ok. 3 miesiące. Wiele zależy też od wieku oraz historii medycznej pacjenta. Całkowite unieruchomienie palca u ręki powinno przyspieszyć regenerację kości, co w naturalny sposób wpłynie na długość otrzymywanego L4. Przy czym nie musi ono trwać przez całą rekonwalescencję.

Szyna lub opatrunek gipsowy to w pełni bezpieczne metody, by unieruchomić złamany palec u ręki. Ile zwolnienia otrzymasz, zdecyduje już lekarz. Być może konieczne będzie przedłużenie odpoczynku od pracy – to okaże się podczas kontroli. Możesz zdecydować się również na dodatkowe konsultacje lekarskie online za pośrednictwem naszego serwisu. Wypełnij formularz i prześlij dokumentację medyczną, a błyskawicznie otrzymasz zalecenia adekwatne do twojej sytuacji.

L4 ma służyć rekonwalescencji złamanego palca u ręki. Na zwolnieniu lekarskim przestrzegaj zaleceń

Przedwczesny powrót do pracy niedawno złamanego palca może skutkować zniekształceniami i przykurczem, a w konsekwencji trwałym ograniczeniem ruchomości. Tak samo skończy się przeciążanie ręki podczas remontu, zabawy, gotowania, sprzątania, obsługi różnych urządzeń… Lekarze orzecznicy ZUS-u potrafią kwestionować zasadność zwolnień lekarskich, gdyż „sportowcy startują i wygrywają ze złamaniami”. Akurat ta historia z Nowego Sącza skończyła się pomyślnie dla pacjenta, ale lepiej nie dawać powodów do cofnięcia L4.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz