Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Usunięcie torbieli jajnika – ile zwolnienia po zabiegu?

usunięcie torbieli jajnika ile zwolnienia

Pacjentki często zastanawiają się, z czym wiąże się usunięcie torbieli jajnika. Ile zwolnienia dostaną po takim zabiegu? Wszystko zależy od metody, jaką wybierze lekarz. Może zdecydować się na klasyczną albo laparoskopową.

Torbiel jajnika nie zawsze jest powodem do ingerencji chirurgicznej. Jeśli są małe i nie budzą podejrzeń lekarza, zwykle wystarczy ich obserwacja. Natomiast do usunięcia kwalifikują się duże zmiany oraz takie, które zagrażają pęknięciem. Kobiety, które muszą poddać się tej procedurze, nie tylko zastanawiają się, z czym związane jest usunięcie torbieli jajnika? Ile zwolnienia otrzymają po zabiegu – to kolejne pytanie pacjentek. Odpowiedzi szukaj w tekście!

Torbiel jajnika – rozpoznanie i leczenie

Torbiel jajnika można wykryć podczas badania USG, na które kieruje ginekolog. Jeśli pacjentka chce się mu poddać, a nie może udać się na wizytę w gabinecie, rozwiązaniem jest lekarz online. Konsultacja odbywa się w domu, co stanowi bardzo dużą oszczędność czasu. W większości przypadków potwierdzone torbiele są łagodnymi zmianami, jednak inne okazują się niestety groźne dla zdrowia. W pierwszym przypadku wystarczy obserwacja, w drugim konieczne jest usunięcie torbieli jajnika. Ile zwolnienia przysługuje po takim zabiegu?

Usunięcie torbieli jajnika – ile zwolnienia?

To, ile zwolnienia otrzyma pacjentka, zależy od metody, jaką podczas zabiegu posłuży się lekarz. Jeśli wybierze laparoskop, wtedy wykona tylko trzy małe nacięcia, którymi wprowadzi przyrząd do jamy brzusznej, by usunąć zmiany. Po zabiegu pacjentka przez 2 lub 3 dni pozostaje na obserwacji w szpitalu, natomiast po wyjściu otrzymuje zwolnienie lekarskie, które obejmuje maksymalnie 2 tygodnie.

Klasyczna metoda usuwania torbieli jajnika polega na otwarciu powłok brzusznych. Zalecana jest w przypadku, gdy istnieje ryzyko, że to zmiana nowotworowa oraz u kobiet po menopauzie. Ma to wpływ na czas rekonwalescencji po usunięciu torbieli jajnika. Ile zwolnienia można otrzymać? Po operacji pacjentka przebywa na obserwacji w szpitalu nawet przez 5 dni, a później otrzymuje 2 lub 3 tygodnie zwolnienia lekarskiego z obowiązków służbowych.

Zalecenia po usunięciu torbieli jajnika

Po operacji usunięcia torbieli jajnika pacjentka powinna odpoczywać i się oszczędzać. Musi się również zgłosić na obowiązkową kontrolę lekarską, która odbywa się po pierwszym krwawieniu miesięcznym, które nastąpi po zabiegu.

Usunięcie torbieli jajnika, niezależnie od wybranej metody, skutkuje dłuższym zwolnieniem lekarskim. Pacjentka w tym czasie odzyskuje siły, dlatego ważne jest, by podczas rekonwalescencji nadmiernie się nie wysilała.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz