Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Stłuczenie żeber – ile zwolnienia może wypisać lekarz?

stłuczenie żeber ile zwolnienia

Stłuczenia to bardzo bolesne urazy, które wymagają niekiedy dłuższej rekonwalescencji. By wrócić do pełni sił, pacjent powinien otrzymać L4. Dlatego warto wiedzieć, czy może na to liczyć w takim przypadku jak stłuczenie żeber – ile zwolnienia mu przysługuje?

Osoby, które kiedykolwiek doznały urazu żeber, wiedzą, jak utrudnia to codzienne życie. Kości klatki piersiowej pełnią bowiem ważną funkcję. Chronią płuca oraz wszystkie inne narządy, które się w niej znajdują. Dlatego bardzo istotne jest, by wyleczyć stłuczenie żeber – ile zwolnienia przysługuje pacjentowi, zależy od samopoczucia chorego. Jak duży ból odczuwa na przykład podczas oddychania, czy nie ma problemów z przemieszczaniem? To wszystko może wpływać na długość L4.

Jakie objawy daje stłuczenie żeber?

Stłuczenie żeber może być następstwem wypadku komunikacyjnego czy nawet zwykłego upadku. Ze względu na ich umiejscowienie pacjenci odczuwają uraz niezwykle boleśnie. Bardzo często pojawia się ból podczas oddychania, duszność, problem ze wstawaniem, siadaniem oraz poruszaniem. Te objawy powinny skłaniać do umówienia się na konsultacje lekarskie online – lekarz przeprowadzi wywiad i określi dalsze postępowanie przy stłuczeniu żeber. Ile zwolnienia zaleci, będzie zależało od postawionej diagnozy.

Stłuczenie żeber – ile zwolnienia przysługuje?

Dolegliwości, które powstały w wyniku urazu, uniemożliwiają wykonywanie pracy fizycznej, ale również utrudniają siedzenie przed komputerem. Z tego powodu pacjenci powinni otrzymać zwolnienie lekarskie od obowiązków służbowych. Nie ma ściśle określonych ram czasowych dla L4 na stłuczenie żeber. Ile zwolnienia przysługuje, zależy przede wszystkim od tego, jak źle czuje się dana osoba. Kości klatki piersiowej goją się jednak dłużej, więc może to być nawet kilka tygodni. 

Stłuczenie żeber – sposoby leczenia urazu

Leczenie stłuczenia żeber polega przede wszystkim na uśmierzaniu bólu. Nie ma do nich bezpośredniego dostępu, oprócz tego są też w ciągłym ruchu, co sprawia, że ich urazy goją się dłużej. Najlepszym rozwiązaniem jest odpoczynek, więc na czas rekonwalescencji należy zrezygnować z forsowania organizmu oraz treningów wysiłkowych. Właśnie dlatego warto skorzystać z L4.

Stłuczenie żeber wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji, zatem właśnie tyle czasu pacjent powinien spędzić w domu. Ile zwolnienia otrzyma od lekarza, jest indywidualną sprawą dostosowaną do konkretnego przypadku.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz