Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Recepty online

Recepty online to wygodny sposób na kontynuację lub rozpoczęcie leczenia bez wychodzenia z domu. Dzięki elektronicznym konsultacjom z lekarzami możesz otrzymać e-receptę na potrzebne w terapii leki nawet w ciągu pięciu minut. To w pełni bezpieczne i praktyczne rozwiązanie, w którym Twoje dobro jako pacjenta stawiane jest na pierwszym miejscu. Przeczytaj, w jakich sytuacjach sprawdzają się recepty możliwe do uzyskania przez Internet, jak zamówić konsultację i kiedy możesz wykupić potrzebne Ci leki.

Czym właściwie są recepty online?

Współczesne recepty online są jednym ze sposobów na uzyskanie tego dokumentu przez Internet. To pełnoprawne dokumenty elektroniczne uprawniające do wykupienia określonych na nich leków zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Wystawiane są zdalnie przez lekarzy, którzy działają w ramach placówki medycznej. Elektroniczna konsultacja bazuje na detalicznym, ale prostym do uzupełnienia formularzu medycznym.

Konsultacja lekarska

Nie obawiaj się o bezpieczeństwo wypisu leków z Internetu. Na zaufanych portalach takich jak nasza witryna, masz do czynienia z legalnie działającą placówką medyczną, która współpracuje z profesjonalnymi i zaufanymi lekarzami. To lekarz przeprowadza zdalną konsultację na podstawie podanych przez Ciebie danych, aby wystawić receptę. Nie jest to droga na skróty, tylko wygodne rozwiązanie, by bez zbędnej straty czasu uzyskać niezbędny dokument do wykupienia leków. Lekarz zawsze w razie wątpliwości skontaktuje się z Tobą, aby przepisane leki były optymalnym wyborem w Twojej indywidualnej sytuacji.

Kiedy warto skorzystać z elektronicznej recepty?

Sytuacje, w których recepta wystawiona przez Internet okazuje się przydatna, jest wiele. Sięgają po nią osoby przewlekle chore czy przyjmujące regularnie leki, gdy kończą się ich zapasy. To również chętnie wybierane rozwiązanie przez kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, aby uzyskać jej kontynuację. Sprawdza się także wtedy, gdy konieczne jest zastosowanie antykoncepcji awaryjnej. Oprócz nich oczywiście e-konsultacje są dobre, gdy nie masz możliwości szybkiego udania się do lekarza, a powinieneś rozpocząć leczenie bez zbędnej zwłoki. Zamówienie e-konsultacji jest możliwe o każdej porze dnia, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Leki na receptę

Jak uzyskać i zrealizować recepty online?

Współczesne recepty online możesz otrzymać od lekarza, który udziela Ci zdalnej konsultacji. Nasza oferta pozwala Ci znacznie zaoszczędzić czas, który zwykle konieczny jest przy wizycie u lekarza. Wybierasz usługę, podajesz niezbędne informacje, dokonujesz opłaty, a kod recepty otrzymujesz nawet po 5 minutach. To w pełni bezpieczne działania, gdyż konsultacje obsługiwane są przez wykwalifikowanych lekarzy i niezawodny system medyczny, w ramach placówki medycznej. Twoje dane są bezpieczne, a proces nie wymaga rejestracji. Lekarze, którzy przyjmują zgłoszenie, rozpatrują je i dopasowują optymalne rozwiązanie z pełną dbałością o zdrowie pacjenta.

Uzupełnij internetowy formularz medyczny

Aby uzyskać poradę lekarską i potrzebną receptę na leki, nie musisz dzwonić do rejestracji, oczekiwać w kolejkach, ani w ogóle wychodzić z domu. Na stronie receptaonline.pl możesz skorzystać z e-konsultacji, która skutkuje wystawieniem recepty lub – jeżeli sytuacja tego wymaga – zwolnienia lekarskiego. Kroki, które należy podjąć, są wyjątkowo proste. Wybierasz rodzaj usługi medycznej i uzupełniasz formularz medyczny. Pytania dotyczą leków, stanu zdrowia oraz dolegliwości. Podajesz również wszystkie swoje dane, jakie konieczne są do wystawienia dokumentu. Po uiszczeniu opłaty za usługę odbywa się elektroniczna konsultacja, a dopasowana do Twoich potrzeb recepta wystawiana jest internetowo w możliwie najkrótszym czasie, często nawet w 5 minut, bez względu na porę dnia.

Realizacja dokumentu wystawionego przez lekarza

Elektroniczne recepty, które wystawiają lekarze po e-konsultacji, nie różnią się niczym od recept wystawionych w przychodni. Obecnie każda recepta w Polsce musi być wprowadzona do ogólnopolskiego systemu. Można zrealizować ją w dowolnej aptece w ciągu 30 dni, natomiast w przypadku antybiotyku czas na realizację wynosi 7 dni. Pamiętaj, że dokument uprawniający do kupna leków uzyskany bez wychodzenia z domu możesz również zrealizować w aptece online, zamawiając potrzebne leki do wybranej apteki stacjonarnej. To znaczne ułatwienie i duża oszczędność czasu, z których warto skorzystać.

Medyczne usługi internetowe są innowacyjnym podejściem do leczenia – zarówno doraźnego, jak i chorób przewlekłych czy antykoncepcji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów medycznych e-recepty pozwalają na szybką diagnostykę i przepisanie potrzebnych środków. Sprawdź dostępne możliwości w naszej ofercie.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz