Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile zwolnienia po złamaniu kostki?

le zwolnienia po złamaniu kostki

Kostką najczęściej określa się okolice stawu skokowego, choć tak samo nazywa się część kończyny górnej. Uszkodzenia kości bocznej, przyśrodkowej przy piszczeli i/lub kości strzałkowej to bolesne urazy. Zobacz, ile zwolnienia po złamaniu kostki można otrzymać.

Lekarze każdy przypadek traktują indywidualnie. Miejsce oraz głębokość kontuzji mają takie samo znaczenie, jak cechy i potrzeby pacjenta. Najpierw trzeba dopasować sposób leczenia, a dopiero potem zastanowić się nad przełożeniem urazu na niedyspozycję zawodową. U niektórych rekonwalescencja potrwa 6–8 tygodni, innym powrót do pełni sprawności zajmie więcej lub mniej czasu. To, ile zwolnienia po złamaniu kostki otrzymasz, zależy od suwerennej decyzji lekarza prowadzącego. W razie potrzeby – np. odczuwalnych powikłań – możesz wystąpić o jego przedłużenie.

Ile zwolnienia po złamaniu kostki dostanie pacjent – czynniki istotne dla lekarzy

Najczęstszą przyczyną opisywanych urazów są skręcenia i zwichnięcia stawu skokowego, rzadziej pęknięcia po bezpośrednim uderzeniu w kości. W zależności od tego, które z nich zostały uszkodzone, wyróżnia się 3 typy złamań kostki. Zwykle wystarczy unieruchomienie i leczenie zachowawcze, ale w niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie operacji. To również wpływa na długość oraz typ zwolnienia lekarskiego (tzw. L4 siedzące i chodzące). Lekarz, który podejmuje decyzję, musi uwzględnić również:

  • aktualne wyniki badań;
  • stan zdrowia pacjenta;
  • czynniki ryzyka występujące w pracy pacjenta;
  • możliwość pogłębienia urazy przez przeciążenia podczas wykonywania obowiązków.

Niektórzy mogą łączyć pracę z rehabilitacją, inni muszą poczekać z powrotem do zawodu na odzyskanie pełnej sprawności. Nie masz pewności, czy twój aktualny stan pozwala bezpiecznie pracować? Zapisz się na błyskawiczne e-konsultacje lekarskie na naszej stronie! Podaj niezbędne informacje, a lekarz online przekaże ci dalsze instrukcje. Być może konieczne będzie przedłużenie L4, a może nie będzie wskazań medycznych do kontynuowania zwolnienia lekarskiego.

Zwolnienie lekarskie po złamaniu kostki służy leczeniu i rehabilitacji

Inne rzeczy zostają odsunięte na drugi plan. A jeżeli brak ostrożności i/lub sumienności niepotrzebnie wydłuży rekonwalescencję, pacjent musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Rehabilitacja po złamaniu kostki ma na celu wzmocnienie mięśni i zapobieganie sztywności stawów. Co pomaga, a co szkodzi tym procesom? O tym dokładnie poinformuje cię lekarz wystawiający L4 i przekazujący zalecenia.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz