Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Jak zdobyć receptę na lek? Najważniejsze informacje

jak zdobyć receptę na lek

Zapewnienie ciągłości farmakoterapii to jedna z najważniejszych kwestii leczenia przewlekłych chorób. Co robić, kiedy z jakiegoś powodu pacjent nie zauważył, że jego zapas medykamentów się wyczerpał? Mówimy, jak zdobyć receptę na lek!

Zdarza się, że pacjent może potrzebować leku, który sprzedawany jest tylko na receptę. Dotyczy to na przykład antybiotyków, ale także tabletek antykoncepcyjnych czy antykoncepcji awaryjnej. Wtedy pojawia się pytanie, jak zdobyć receptę na lek? W takich sytuacjach liczy się bowiem zarówno zachowanie ciągłości leczenia, jak i czas.

Jak zdobyć receptę na lek? Wizyta w gabinecie

Osoby, którym kończą się leki i chcą zdobyć nową receptę, mogą umówić się na wizytę w gabinecie lekarskim. Po przeprowadzeniu wywiadu specjalista wystawia receptę, jednak, zamiast używać standardowego bloczka, robi to w formie elektronicznej. Aby wykupić lek, pacjent lub upoważniona przez niego osoba udaje się do apteki, gdzie podaje numer PESEL oraz czterocyfrowy kod z wiadomości SMS. Procedura tego jak zdobyć receptę na lek, jest więc maksymalnie uproszczona, tym bardziej że wirtualną receptę można otrzymać również bez wychodzenia z domu – dzięki usłudze jaką są konsultacje lekarskie online.

Najszybszy sposób to recepta online!

Bezpośredni kontakt z lekarzem to tylko jeden ze sposobów na to, by zdobyć receptę na lek. Najszybszym będzie skorzystanie z e-recepty – wystarczy bowiem tylko dostęp do internetu. Po wypełnieniu formularza, w którym należy odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu zdrowia, rodzaju zamówionego leku, a także podaniu danych kontaktowych, recepta jest wystawiana nawet w ciągu 5 minut! Zajmują się tym lekarze, więc kwestia jak zdobyć receptę na lek, jest w pełni legalna. Nie będzie też problemu z jej realizacją – po opłaceniu zamówienia pacjent otrzyma kod, na podstawie którego farmaceuta wyda mu lek.

Czy lekarz może odmówić wystawienia recepty?

Najważniejsze jest dobro pacjenta, dlatego, zanim lekarz wystawi e-receptę, ocenia jej zasadność zamówienia na podstawie formularza. Dlatego tak ważne jest, by udzielać wyczerpujących odpowiedzi, ponieważ leki zawsze wpływają na organizm. Kiedy więc lekarz może odmówić wystawienia recepty? Dzieje się to między innymi w następujących sytuacjach:

  • niedokładne wypełnienie formularza zamówienia;
  • gdy według oceny lekarza zastosowanie leku nie jest istotne dla procesu leczenia;
  • zamówiony lek ma działanie odurzające lub psychoaktywne.

Odpowiedzią na pytanie, jak dobyć receptę na lek, jest złożenie wirtualnego zamówienia poprzez dokładne wypełnienie formularza. Dzięki temu można ją będzie zrealizować nawet tego samego dnia, zapewniając sobie ciągłość leczenia.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz