Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu? Odpowiadamy!

jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu

Zapewnienie ciągłości przyjmowania leków jest kluczowe w terapii chorób przewlekłych. Bywa jednak, że osobista wizyta w gabinecie lekarskim jest niemożliwa, dlatego warto wiedzieć, jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu. Odpowiedź znajduje się w artykule.

Jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu? Jest to prostsze, niż może się wydawać! Wystarczy dostęp do internetu, dzięki czemu pacjenci, którzy z różnych przyczyn nie mogą pójść osobiście na wizytę lekarską, otrzymają potrzebne im leki. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu?

Osobom, które nie wiedzą, jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu, wyjaśniamy, jak łatwo mogą to zrobić. Już od kilku lat mają one formę elektroniczną, więc aby je otrzymać, nie trzeba pojawiać się osobiście w gabinecie lekarskim. Można ograniczyć się do kontaktu przez internet.

Umów się na konsultacje lekarskie online

Pacjenci, którzy cenią rozmowę z lekarzem, chętnie wybierają konsultacje lekarskie online. Mogą się one odbywać w formie wideorozmowy, ale także na czacie. Taką ofertę ma wiele przychodni, jest też dostępna na stronach internetowych z usługami medycznymi. Kontakt ze specjalistą przez całą dobę stanowi duże udogodnienie w nieprzewidzianych sytuacjach. Można więc poprosić lekarza o wystawienie potrzebnej recepty właśnie podczas internetowej konsultacji.

Skorzystaj z recepty online

Jeszcze prostsze rozwiązanie stanowi samodzielne zamówienie e-recepty. W tym celu wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej:

  • należy podać nazwę potrzebnego leku i liczbę jego opakowań;
  • trzeba wypełnić informacje do wywiadu medycznego (przebyte operacje, przewlekłe choroby, alergie itp.);
  • należy podać dane osobowe (w tym numer PESEL) oraz dane kontaktowe.

Po zweryfikowaniu oraz opłaceniu zamówienia pacjent otrzymuje SMS-em kod, na podstawie którego będzie mógł zrealizować e-receptę.

Czy można wykupić leki na receptę bez wychodzenia z domu?

Mimo że kwestia tego jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu nie okazała się skomplikowana, aby ją zrealizować, należy pojawić się w aptece. Trzeba przekazać farmaceucie kod e-recepty oraz numer PESEL, na jaki została wystawiona. Pewne ułatwienie może stanowić fakt, że pacjent nie musi wykupywać leków osobiście (wystarczą wspomniane wcześniej dane).

Zamówienie recepty bez wychodzenia z domu jest nie tylko wygodnym, ale i szybkim rozwiązaniem. Zajmuje bowiem od kilku do kilkunastu minut!

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz