Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Jak zamówić leki na e-receptę? Odpowiadamy!

jak zamówić leki na e receptę

Dzięki internetowi pacjenci mogą szybko otrzymać receptę na potrzebne im medykamenty. Jak zamówić leki na e-receptę? Wystarczy skorzystać z formularza, który dostępny jest na stronie z usługami medycznymi.

Zachowanie ciągłości terapii to jeden z kluczowych elementów leczenia chorób przewlekłych. Dotyczy to również kobiet, które zauważyły, że kończą im się tabletki antykoncepcyjne – tu również ważne jest ich regularne przyjmowanie – lub chcą skorzystać z antykoncepcji awaryjnej. Jeżeli liczy się czas, najlepszym rozwiązaniem jest recepta online. Niżej znajduje się odpowiedź na pytanie, jak zamówić leki na e-receptę?

Jak zamówić leki na e-receptę?

Osoby, które zastawiają się, jak zamówić leki na e-receptę, mogą skorzystać z formularza, który dostępny jest na stronie internetowej. Recepta online jest usługą ułatwiającą zakup niezbędnych medykamentów. Należy jednak poważnie podejść do procedury i udzielić, wyczerpujących, a przede wszystkim zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania z kwestionariusza.

Pacjent musi napisać, jakich leków potrzebuje, jaki jest jego stan zdrowia oraz podać swoje dane osobowe (wraz z numerem PESEL) i kontaktowe. To zazwyczaj wystarczy lekarzowi do wystawienia e-recepty na medykamenty, które zamówił pacjent. Po opłaceniu usługi otrzymuje on w wiadomości SMS czterocyfrowy kod, umożliwiający wykupienie potrzebnych mu leków.

Kto przepisuje leki na e-receptę?

Każdą receptę musi wystawić lekarz, dotyczy to również recepty online. Mimo że usługa jest realizowana przez internet za pomocą formularza, specjalista zapoznaje się danymi i na tej podstawie realizuje zlecenia. Dobro pacjenta stawiane jest zawsze na pierwszym miejscu, dlatego jeśli chory niedokładnie uzupełni kwestionariusz, lekarz może nie mieć podstaw, by przepisać lek, po który się zgłasza.

Liczba leków przepisywanych na e-receptę

Na jednej e-recepcie może znajdować się tylko jeden lek, więc jeśli pacjent będzie potrzebował ich więcej, lekarz musi wystawić dodatkowe dokumenty. Należy jednak pamiętać, że nie może być ich więcej niż pięć – wtedy łączone są w tzw. receptę zbiorczą. Natomiast w przypadku liczby opakowań, może ona być taka, by lek wystarczył na kurację trwającą nawet 360 dni.

Jak zrealizować e-receptę?

Mimo że leki na e-receptę można zamówić online, to ich odbiór może być wyłącznie osobisty. Farmaceuta będzie wymagać podania kodu recepty, który pacjent otrzymał SMS-em, oraz jego numeru PESEL. Nie jest wymagane, by chory samodzielnie wykupywał przepisane leki. Może to zrobić za niego ktoś inny, pod warunkiem że ma potrzebne dane.

Odpowiedź na pytanie, jak zamówić leki na e-receptę, nie jest skomplikowana. Wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz – cała procedura zajmuje około 5 minut.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz