Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Jak zamówić e-receptę przez Internet?

jak zamówić e receptę przez internet

Wiele osób wciąż nie wie, jak zamówić e-receptę przez Internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które powinien znać każdy pacjent. Nie zawsze jest czas, aby udać się do lekarza, dlatego warto poznać alternatywne rozwiązania. Dowiedz się więcej o e-receptach online!

Jak zamówić e-receptę przez internet? Wbrew pozorom nie jest to wcale zbyt trudne. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Podczas rejestracji na stronach medycznych będzie trzeba podać dokładne dane personalne. Dzięki temu zyskasz możliwość otrzymania e-recepty przez internet bez konieczności odwiedzania przychodni. Chcesz wiedzieć, jak zamówić e-receptę przez internet? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Czym jest e-recepta?

Zanim dowiesz się, jak zamówić e-receptę przez internet, warto wiedzieć o niej więcej. Tradycyjne recepty kojarzą się przede wszystkim z niewyraźnym pismem lekarza, dzięki e-recepcie online nie będzie już z tym więcej problemów. E-recepta w 2020 roku całkowicie zastąpiła tradycyjne papierowe recepty. Obecnie lekarze są zobowiązani do wystawiania e-recept. Elektroniczna recepta pozwala na przekazanie informacji o przepisanych lekach do farmaceuty w aptece oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu możliwa jest kontrola nad prawidłowością działań medycznych oraz nad refundacją.

E-recepta została w Polsce wprowadzona w związku z informatyzacją systemu opieki zdrowotnej. Nie tylko w naszym kraju obowiązują elektroniczne recepty, również w Anglii, Norwegii oraz Szwecji można otrzymać leki przy jej użyciu.

E-recepta przez Internetowe Konto Pacjenta

E-recepta może być wystawiona przy użyciu Internetowego Konta Pacjenta, w skrócie IKP. Dotyczy to jednak leków, które są przez pacjenta zażywane stale, czyli musiały być one już wcześniej wystawiane przez lekarza. Wcześniej więc trzeba będzie osobiście wybrać się do przychodni i lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Jak zamówić e-receptę przez internet krok po kroku?

Aby zamówić e-receptę przez internet, trzeba zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta. Twoje recepty znajdują się w zakładce „Recepty”/„Moje recepty”.  Teraz musisz wybrać potrzebne leki i nacisnąć przycisk „Zamów receptę”. Pamiętaj, że ostatecznie to od lekarza zależy, czy daną receptę otrzymasz. Może on zdecydować, że twoje leczenie powinno zostać przerwane lub należy wykorzystać inne leki.

Jest również wiele innych stron, które umożliwiają otrzymanie e-recepty. Trzeba wypełnić na nich dokładne dane i zapłacić konkretną kwotę za receptę. Jeżeli nie chcesz korzystać z oficjalnych kanałów, to warto wybrać właśnie takie rozwiązanie.

Jak zakupić leki na elektroniczną receptę?

Recepta może zostać wypisana online, w gabinecie lekarskim prywatnym lub u lekarza na NFZ. Pacjent otrzyma specjalny 4-cyfrowy kod, który umożliwi mu otrzymanie recepty. Ten kod może zostać przekazany poprzez powiadomienie SMS lub pocztę elektroniczną. Pacjent na własną prośbę może również otrzymać również specjalny wydruk informacyjny, który należy okazać w aptece.

Aby móc wykupić medykamenty konieczne będzie podanie kodu dostępu oraz numeru PESEL. Wtedy farmaceuta będzie mógł sprawdzić dostępność leków i przekazać je pacjentowi.

Pacjenci przyjmujący regularnie leki powinni zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego, jak zamówić e-receptę przez internet. Dzięki temu zaoszczędzą oni bardzo dużo czasu.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz