Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Jak szybko wyleczyć przeziębienie?

jak szybko wyleczyć przeziębienie

Jak szybko wyleczyć przeziębienie przy pomocy naturalnych sposobów? Kiedy należy zwrócić się z tym problemem do lekarza? O tym przeczytasz dzisiaj w naszym artykule.

Czym jest i jak szybko wyleczyć przeziębienie?

Osoby chorujące interesują się przede wszystkim tym, jak szybko wyleczyć przeziębienie, nie wiedząc, z czym tak naprawdę wiąże się to zapalenie dróg oddechowych. Choć uważa się je za łagodną postać infekcji wirusowej, rozwija się błyskawicznie, atakując nos, zatoki i gardło. Ze względu na dokuczliwe objawy może bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Ponieważ jest to choroba często spotykana, jedna osoba może doświadczać jej objawów nawet kilka razy w roku (według specjalistów osoba dorosła od 2 do 4 razy, a dziecko nawet 5-6 razy). Za powstanie i rozwój przeziębienia odpowiedzialne są wirusy – enterowirusy i rinowirusy. Charakterystycznymi objawami przeziębienia są: katar i zatkany nos, kaszel, ból gardła, a także bóle głowy, mięśni i ogólne uczucie rozbicia. U niektórych chorych może utrzymywać się stan gorączkowy. Choć w wielu przypadkach to zakażenie wywołane przez wirusy jest samowyleczalne (ok. 70% przypadków odzyskuje zdrowie samoistnie), warto wiedzieć, jak szybko wyleczyć przeziębienie. Nieleczone lub niewłaściwie leczone przeziębienie może bowiem wiązać się z groźnymi powikłaniami, takimi jak zapalenie zatok, płuc i oskrzeli.

Aby dowiedzieć się, jak szybko wyleczyć przeziębienie, warto skorzystać z wiedzy lekarza, który zdiagnozuje problem i zaproponuje odpowiednie leczenie infekcji. Jednak z uwagi na to, że typowe przeziębienie ma zwykle łagodny przebieg, można również zapytać o sprawdzone preparaty farmaceutę w aptece. Nie każdy bowiem wie, że w leczeniu przeziębienia nie zwalcza się jego przyczyny, lecz wyłącznie objawy. Oznacza to, że leki, które można nabyć w aptece nie niwelują zakażenia wirusowego, lecz osłabiają dolegliwości z nim związane. Dlatego warto wiedzieć, jak szybko wyleczyć przeziębienie przy pomocy konkretnych preparatów.

Co stosować, by szybko wyleczyć przeziębienie?

Aby wyleczyć przeziębienie warto skorzystać z produktów farmaceutycznych, które można nabyć w aptece bez recepty. Dzięki nim leczenie zakażenia o podłożu wirusowym będzie prostsze i bardziej skuteczne. Na katar związany z przeziębieniem zazwyczaj pomagają krople, które oczyszczają i udrażniają nos, a przy tym działają przeciwzapalnie. Wysoką gorączkę, bóle głowy i mięśni można zwalczyć lekami z wysoką zawartością ibuprofenu oraz paracetamolem. W przypadku bólu gardła pomocne mogą okazać się pastylki do ssania lub aerozole doustne, które łagodzą ból, odkażają, nawilżają i łagodzą chrypę. Natomiast na kaszel suchy lub mokry dobrym rozwiązaniem będą specjalne syropy – odpowiednio przeciwkaszlowy i wykrztuśny. Ponieważ nie każdy pacjent ze względu na współistnienie innych chorób może korzystać z wieloskładnikowych preparatów na przeziębienie, należy zachować względną ostrożność podczas ich stosowania, a w przypadku wątpliwości wskazane jest skontaktowanie się z lekarzem.

Naturalne metody zwalczające objawy przeziębienia

Warto pamiętać, że nawet najdroższe leki na przeziębienie nie sprawią, że chory natychmiast ozdrowieje. Jeśli po podaniu poleconych przez specjalistę preparatów pacjent czuje się lepiej, wcale nie oznacza to, że infekcji już nie ma i można ją zlekceważyć. Aby wzmocnić działanie farmakologii można samodzielnie zadbać o układ odpornościowy i pobudzić go do walki z infekcją. W tym celu stosuje się bezpieczne sposoby na przeziębienie, które pomagają szybko wrócić do normalnego funkcjonowania po przebytej chorobie. Zatem, jak szybko można wyleczyć przeziębienie, stosując metody przekazywane z pokolenia na pokolenie? Nawet współczesne badania potwierdzają, że skutecznym sposobem w walce z objawami przeziębienia jest spożywanie ciepłych substancji takich jak herbata, czy rosół z kury. Dzięki nim można szybko rozgrzać i wzmocnić swój organizm. Zwalczenie przeziębienia umożliwia również regularne spożywanie czosnku, który działa na kaszel i katar związany z zapaleniem śluzówki nosa. Podczas zmagania się z przeziębieniem należy pamiętać o optymalnym nawodnieniu organizmu. Ponieważ przy wysokiej temperaturze ciało człowieka bardzo się poci – należy stale uzupełniać zapasy wody w organizmie, dzięki czemu procesy w nim zachodzące będą uregulowane. Podczas każdej choroby istotny jest odpoczynek, który odciąża i regeneruje organizm w walce z chorobą. Dlatego wskazany jest sen. Specjalistyczną farmakologię warto wspomagać witaminami, które są istotnym składnikiem owoców i warzyw. Solidną dawkę minerałów można również przyswoić, zażywając suplementy diety dostępne w aptece. Dobrą metodą na zwalczanie infekcji dróg oddechowych są inhalacje przy pomocy soli fizjologicznej lub naparów ziołowych. Dzięki nim można szybko udrożnić błony śluzowe i załagodzić dolegliwości związane z występowaniem kataru. Ponieważ wirusy nie rozwijają się w wysokich temperaturach, świetnym rozwiązaniem dla osoby, która jest przeziębiona, są gorące kąpiele całego ciała lub wyłącznie stóp. Taki zabieg nie tylko podwyższa temperaturę ciała i poprawia krążenie krwi, ale również pobudza organizm do walki z chorobą.

Jak szybko wyleczyć przeziębienie z pomocą lekarza?

Mimo że klasyczne objawy przeziębienia utrzymują się średnio przez 7 dni, warto wiedzieć, jak szybko wyleczyć przeziębienie, aby już w trakcie kluczowej fazy choroby poczuć się lepiej. Chociaż infekcja tego typu z reguły nie jest groźna dla ludzkiego organizmu i z powodzeniem można ją wyleczyć w domu, nie należy lekceważyć objawów, ponieważ może to doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Kiedy należy zwrócić się do specjalisty, by uniknąć bardziej skomplikowanych dolegliwości chorobowych? Wizyta u lekarza jest konieczna w sytuacji, kiedy chory zmaga się z wysoką gorączką i dusznościami, które wpływają niekorzystnie na normalne funkcjonowanie. Jeśli intensywny kaszel nie przechodzi, a do dolegliwości dołącza uciążliwy ból głowy i zatok, wówczas to specjalista powinien doradzić, jak szybko wyleczyć przeziębienie. Jest to bardzo ważne w przypadku, kiedy choroba trwa dłużej niż tydzień, a jej dolegliwości nie ustępują. Ze względu na ogólne objawy przeziębienia, jest ono podobne do innych chorób – szczególnie w swojej początkowej fazie. Dlatego ważne jest właściwe rozpoznanie schorzenia, a w tym często może pomóc jedynie specjalista.

[sc name=”redirectionboxes”][/sc]

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz