Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile zwolnienia po usunięciu kaszaka?

ile zwolnienia po usunięciu kaszaka

Kaszak to inaczej torbiel łojowa i zastoina. Zmiana skórna tworzy się w obrębie mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Typ zabiegu zależy m.in. od miejsca jej występowania i wielkości. Sprawdź, ile zwolnienia po usunięciu kaszaka można dostać!

L4 dla pacjenta z taką przypadłością wcale nie jest obowiązkowe. W wielu przypadkach nie ma żadnych przeciwwskazań do powrotu do pracy już następnego dnia. Albo i bezpośrednio po zabiegu. To, ile zwolnienia po usunięciu kaszaka otrzymasz i czy w ogóle zostanie wystawione L4, zależy głównie od sposobu pozbycia się zmian skórnych. Antybiotykoterapia, naświetlanie laserem i krioterapia najczęściej nie powodują istotnych komplikacji. Chirurgiczne wycięcie oznacza konieczność założenia szwów. Ewentualne zwolnienie lekarskie ma zapewnić czas na zagojenie i zabliźnienie się ran.

Ile zwolnienia po usunięciu kaszaka – czynniki, które lekarz weźmie pod uwagę

Od razu po zabiegu lekarz ocenia stan ogólny, głównie na podstawie wyglądu miejsca dawnej zmiany skórnej i samopoczucia pacjenta. Zwolnienie lekarskie po usunięciu kaszaka najczęściej wystawiane jest na ok. 10 dni. Rzeczywista długość L4 zależy od:

  • rodzaju wykonywanej pracy;
  • lokalizacji i wielkości kaszaka;
  • komplikacji po zabiegu.

Jeżeli wkrótce po usunięciu kaszaka pojawią się u ciebie powikłania, natychmiast poinformuj o tym lekarza. Zwracaj uwagę zwłaszcza na nieprawidłowe gojenie i objawy zakażenia rany oraz nawroty zmian skórnych. W razie potrzeby możesz skorzystać z usług specjalistów za pośrednictwem serwisu e-lekarz24h.pl i wystąpić o e-zwolnienie lekarskie (L4) w związku z komplikacjami. Być może konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

Zalecenia nie tylko dla pacjentów na zwolnieniu lekarskim po usunięciu kaszaka

Bez względu na to, czy i ile zwolnienia po usunięciu kaszaka dostaniesz, otrzymasz od lekarza szereg instrukcji. Przestrzegaj ich sumiennie! Najczęstsze wskazania medyczne po zabiegu usunięcia kaszaka to:

  • unikanie dłuższej ekspozycji skóry na słońce (promieniowanie UV);
  • rezygnacja z kosmetyków, które mogą podrażniać skórę;
  • wizyta kontrolna 1–2 tygodnie po zabiegu;
  • w przypadku operacji chirurgicznej – utrzymywanie suchego opatrunku.

Nieprzestrzeganie zaleceń może wydłużyć rekonwalescencję. A jeśli jesteś na L4 po wycięciu kaszaka, musisz wykorzystywać zwolnienie lekarskie zgodnie z przeznaczeniem, czyli robić wszystko, by jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz