Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile zwolnienia po operacji endometriozy otrzymuje pacjentka?

ile zwolnienia po operacji endometriozy

Leczenie endometriozy jest trudne, ale poprawia jakość życia pacjentek. Wiąże się również z zabiegiem chirurgicznym, dlatego zasadne będzie pytanie o to, ile zwolnienia po operacji endometriozy otrzymuje poddana jej kobieta. Odpowiedź znajduje się w artykule.

Endometrioza to choroba, która wiąże się z wieloma bolesnymi dolegliwościami, a także może być powodem niepłodności. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się na leczenie tej przypadłości. Poprawia to ich jakość życia, a także zwiększa szansę na macierzyństwo. Jedną z metod terapii jest zabieg operacyjny, dlatego warto wiedzieć, ile zwolnienia po operacji endometriozy otrzyma pacjentka.

Jakie są objawy endometriozy?

Endometrioza polega na rozrastaniu się błony śluzowej macicy poza jej jamę. Endometrium tworzy ogniska między innymi w jamie otrzewnowej. Kobiety dotknięte endometriozą w trakcie miesiączki odczuwają dotkliwy ból, poza tym towarzyszy mu obfite krwawienie. W wielu przypadkach bolesne dla nich są również stosunki seksualne, a jeśli endometrium trafi do pęcherza moczowego, także oddawanie moczu. W takich wypadkach konieczne bywa e-zwolnienie lekarskie (L4). To jednak tylko doraźne rozwiązanie – najlepszy okazuje się zabieg. Jak długo trwa rekonwalescencja i ile zwolnienia po operacji endometriozy przysługuje pacjentce?

Ile zwolnienia po operacji endometriozy?

Operacja endometriozy najczęściej wykonywana jest metodą laparoskopową. Lekarz wykonuje kilka niewielkich nacięć, przez które wprowadza urządzenie. Dzięki temu usuwa torbiele endometrialne oraz zrosty. Aby operacja była skuteczna, musi odnaleźć i wyciąć wszystkie ogniska choroby. Jeśli procedura okaże się nieskuteczna, jedynym sposobem pozbycia się bólu jest usunięcie macicy i jajników. Ile zwolnienia po operacji endometriozy otrzymuje pacjentka? Zazwyczaj jest to maksymalnie miesiąc.

Rekonwalescencja po operacji endometriozy

Po operacji endometriozy należy się oszczędzać, dużo odpoczywać i unikać wysiłku fizycznego. Po zabiegu trzeba się zgłosić na kontrolę, by lekarz ocenił jego skutki. Później konieczne może okazać się leczenie hormonalne.

Na fakt, ile zwolnienia po operacji endometriozy zapisze lekarz, wpływa samopoczucie pacjentki. Jako że po zabiegu zalecany jest oszczędny tryb życia, L4 będzie obejmować okres kilku tygodni.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz