Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile zwolnienia po operacji bariatrycznej?

ile zwolnienia po operacji bariatrycznej

Istnieje kilka różnych metod chirurgicznego leczenia otyłości. Sposób wykonania zabiegu ma istotny wpływ na to, ile zwolnienia po operacji bariatrycznej wystawi lekarz pacjentowi. Dowiedz się, co jeszcze decyduje o długości L4!

Wśród metod leczenia z tej kategorii znajdują się m.in. rękawowa resekcja żołądka, laparoskopowe wyłączenie żołądka, założenie opaski lub balonu i wiele innych. Żadne przepisy prawa czy wskazania medyczne nie precyzują, ile zwolnienia po operacji bariatrycznej wystawi lekarz – każdy przypadek jest oceniany indywidualnie. Niektórzy będą mogli wrócić do pracy po 7 dniach, a nawet wcześniej. Inni zostaną na zwolnieniu lekarskim przez 3 tygodnie lub dłużej. Ważne, by w trakcie L4 i później stosować się do wszystkich zaleceń, a zwłaszcza planu diety.

Ile zwolnienia po operacji bariatrycznej – czynniki uwzględniane przez lekarzy

Stan zdrowia, ryzyko powikłań pooperacyjnych i typ wykonywanej pracy to najważniejsze kwestie, które bierze się pod uwagę. Te u każdego pacjenta są inne. Jeżeli operacja bariatryczna przebiegnie bez skutków ubocznych, a pacjent w swojej pracy nie wykonuje zadań obciążających fizycznie, zwolnienie lekarskie potrwa ok. 1–2 tygodnie. W sytuacji, kiedy pojawią się skutki uboczne, a pacjent wykonuje zawód wymagający intensywnego wysiłku, przerwa najczęściej wynosi 3–5 tygodni.

Na to, ile zwolnienia lekarskiego po zabiegu bariatrycznym dostaniesz, wpływa także powodzenie samej operacji. Zdarzają się przypadki, w których działania chirurgiczne trzeba wykonać ponownie. Pomimo przestrzegania zaleceń pooperacyjnych odczuwasz niepokojące objawy? Zgłoś się do lekarza! Możesz w tym celu wykorzystać nasz serwis – wypełnij formularz i dołącz dokumentację, a lekarz online po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami wyda odpowiednie rekomendacje medyczne do dalszego postępowania.

Operacja bariatryczna – przebieg rekonwalescencji, zalecenia lekarskie

Dojście do pełni zdrowia zajmuje wiele tygodni, a kontrole lekarskie trwają nawet kilka lat po zabiegu. Jeżeli czynności szpitalne nie wykażą żadnych nieprawidłowości, pacjent wraca do domu po ok. 5 dniach. W pierwszym okresie zwolnienia po operacji bariatrycznej należy restrykcyjnie przestrzegać rozpiski żywieniowej (plan zwykle obejmuje 2 miesiące) i zaleceń w zakresie wysiłku fizycznego. Najczęściej przez 6 tygodni pacjent powinien ograniczać się do spacerów. Opaska żołądkowa może ograniczyć zakres dozwolonych aktywności.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz