Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile zwolnienia po mastektomii?

ile zwolnienia po mastektomii

Każdy nowotwór piersi jest nieco inny. Niektóre pacjentki przechodzą operacje częściowe, u innych konieczne jest leczenie radykalne. Ile zwolnienia po mastektomii im przysługuje? To zależy od decyzji lekarzy na podstawie wielu czynników. Czytaj dalej, a poznasz szczegóły!

Przy chorobie nowotworowej roczny limit 182 dni zwolnienia lekarskiego nie wystarczy. Często kompleksowe leczenie trwa znacznie dłużej – wtedy można starać się o świadczenia rehabilitacyjne i rentę z tytułu niezdolności do pracy. Sam zabieg usunięcia piersi oznacza konieczność hospitalizacji przez ok. 4–7 dni. To, ile zwolnienia po mastektomii otrzyma pacjentka, zależy od wielu czynników. Po operacji mogą wystąpić rozmaite powikłania, duży wpływ na decyzję lekarzy ma także ryzyko komplikacji w wyniku wykonywania obowiązków zawodowych w pracy.

Ile zwolnienia po mastektomii – L4 bezpośrednio po zabiegu

Leczenie raka piersi składa się z wielu etapów. Każdy z nich to ogromne wyzwanie dla organizmu pacjentki, która przez pewien czasu może być niezdolna do pracy. Czasami od razu po mastektomii wykonuje się rekonstrukcję piersi – wskazania medyczne w takich przypadkach różnią się od postępowania po samym wycięciu nowotworu lub całego gruczołu. Zwolnienie lekarskie po operacji najczęściej trwa kilka tygodni, ale w razie potrzeby można je przedłużyć.

Wydłużenie L4 po mastektomii nie wymaga kontaktowania się z lekarzem prowadzącym leczenie. Może to zrobić każdy medyk z odpowiednimi uprawnieniami od ZUS-u. Zachęcamy, by złożyć wniosek o e-zwolnienie lekarskie (L4) za pośrednictwem naszego serwisu. Wystarczy wypełnić formularz i dołączyć dokumentację medyczną. Lekarz podejmie decyzję na podstawie:

 • stanu zdrowia pacjentki;
 • rodzaju wykonywanej pracy;
 • ryzyka powikłań. Najczęstsze komplikacje pooperacyjne to:
  • ból;
  • gorączka;
  • obrzęk;
  • siniaki;
  • uczucie drętwienia.

Na zwolnieniu lekarskim po mastektomii trzeba skupić się na rehabilitacji

Jeśli pierś nie została zrekonstruowana, pacjentka powinna nosić dopasowaną protezę, by nie zaburzać układu ruchu. Ważne jest wykonywanie zaleconych ćwiczeń, odpoczynek i powstrzymywanie się od nadmiernego wysiłku. Dużą rolę odgrywają także badania kontrolne. Pacjentka powinna kontrolować swój stan samodzielnie przynajmniej raz w miesiącu. Wizyty u lekarza najczęściej umawiane są w odstępie 3 miesięcy, warto przynajmniej raz w roku wykonać mammografię.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz