Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile zwolnienia lekarskiego po plastyce pochwy? Odpowiadamy!

ile zwolnienia lekarskiego po plastyce pochwy

Ile zwolnienia lekarskiego po plastyce pochwy otrzymuje pacjentka? Zabieg wymaga dość długiej rekonwalescencji, dlatego może to być nawet kilka tygodni. Wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule.

Zabieg waginoplastyki wchodzi w zakres ginekologii estetycznej. Potocznie określany jest jako „odmładzanie pochwy”, ponieważ w jego trakcie odtwarzane są jej zdeformowane ściany i zmienia się wygląd krocza. Kobiety dzięki temu odzyskują pewność i satysfakcję z życia seksualnego. Ingerencja wymaga jednak dłuższej rekonwalescencji, dlatego mówimy, na ile zwolnienia lekarskiego po plastyce pochwy powinna nastawiać się pacjentka.

Wskazania do plastyki pochwy

Plastyka pochwy wskazana jest w przypadkach, kiedy doszło do jej deformacji. Przyczyną może być poród o ciężkim przebiegu, uraz fizyczny albo wiek. Zabieg przebiega w znieczuleniu, a lekarz nacina ściany pochwy, by usunąć nadmiar rozciągniętej tkanki. Do zszycia rany używa rozpuszczalnych szwów, aby uniknąć kolejnej ingerencji i przyspieszyć gojenie. Pierwszym krokiem do poprawy jakości życia powinny być jednak konsultacje lekarskie online, wykonanie niezbędnych badań, a także wyleczenie wszystkich infekcji intymnych. Warto także sprawdzić, ile zwolnienia lekarskiego po plastyce pochwy może otrzymać kobieta.

Ile zwolnienia lekarskiego po plastyce pochwy?

Zabieg trwa maksymalnie 90 minut, jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Z reguły pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, co nie oznacza jednak, że będzie mogła wykonywać swoje obowiązki służbowe. Przez kilka dni utrzymuje się ból, a nieco dłużej obrzęk, dlatego lekarz wystawia L4. Ile zwolnienia po plastyce pochwy przysługuje pacjentkom? Przyjmuje się, że mogą to być nawet 4 tygodnie, ale wszystko będzie zależeć od samopoczucia kobiety. W razie konieczności da się je przedłużyć.

Rekonwalescencja po waginoplastyce

Rekonwalescencja po waginoplastyce trwa kilka tygodni. Po zabiegu należy odpoczywać, przez kilka dni konieczne może okazać się przyjmowanie tabletek przeciwbólowych. Inne zalecenia to między innymi:

  • wstrzemięźliwość seksualna (przez 4-6 tygodni po zabiegu);
  • zrezygnowanie z tamponów podczas miesiączkowania;
  • wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla.

Do pełni zdrowia pacjentka wraca 3 miesiące po przeprowadzeniu plastyki pochwy.

Waginoplastyka jest zabiegiem, który warto wykonać, by poprawić jakość swojego życia. Ważny jest bowiem zarówno aspekt zdrowotny i estetyczny, jak i kwestia relacji z partnerem. Luźne mięśnie pochwy bywają kompleksem kobiet, co wpływa na ich pewność siebie oraz libido.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz