Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa? Sprawdź to!

Ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa?

Przed planowanym zabiegiem septolastyki warto sprawdzić, ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa może wystawić lekarz. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy to od rodzaju pracy, jaką wykonuje pacjent. Wyjaśniamy tę kwestię w naszym artykule.

Septoplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na skorygowaniu ustawienia przegrody nosowej. Operacja poprawia komfort życia pacjenta, więc nie warto odkładać jej w czasie. Chociaż nie jest to skomplikowana procedura, może utrudniać wykonywanie obowiązków zawodowych. Osoby, którym zależy na szybkim powrocie do pracy, powinny sprawdzić, ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa będzie im przysługiwać.

Wskazania do przeprowadzenia operacji przegrody nosa

Wskazaniem do przeprowadzania zabiegu jest krzywa przegroda nosowa. Schorzenie może mieć charakter wrodzony lub nabyty (na przykład wskutek urazu), przez co pacjent zmaga się z uciążliwym chrapaniem. Oprócz tego następstwem krzywej przegrody może być:

  • bezdech senny;
  • krwawienie z nosa;
  • nawracające zapalenie nosa oraz zatok;
  • upośledzenie zmysłu węchu;
  • wady wymowy.

Osoby, które dostrzegają u siebie takie symptomy, mogą zapisać się na konsultacje lekarskie online. Specjalista przedstawi możliwości leczenia, a także może określić, ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa przysługuje pacjentowi.

Przebieg zabiegu septoplastyki

Zabieg jest mało inwazyjny, jednak przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Lekarz nacina przedsionek nosa i poprawia kształt chrząstki, następnie stabilizuje ją i zakłada szwy. Ostatnim etapem operacji jest opatrzenie rany. Osoba poddawana septoplastyce wychodzi ze szpitala już na drugi dzień po zabiegu. Otrzymuje jednak L4, dlatego warto sprawdzić, ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa może spędzić na rekonwalescencji.

Rekonwalescencja – ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa?

Powrót do zdrowia nie zajmuje wiele czasu, natomiast to, ile dni zwolnienia po operacji przysługuje pacjentowi, zależy od jego zawodu. Standardowo lekarz wypisuje L4 na 5–6 dni. Należy jednak pamiętać, że ważnym elementem rekonwalescencji jest unikanie wysiłku, dlatego osoby pracujące fizycznie mogą liczyć na zwolnienie L4 trwające nawet na 2–3 tygodnie.

To, ile dni zwolnienia po operacji przegrody nosa otrzyma pacjent, jest uzależnione od charakteru jego pracy. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz. Nie warto odkładać zabiegu na później, ponieważ septoplastyka poprawia komfort życia, uwalniając od chrapania i innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz