Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Histeroskopia operacyjna – ile zwolnienia wymaga ten zabieg?

histeroskopia operacyjna ile zwolnienia

Kobiety, które muszą poddać się leczeniu ginekologicznemu, bywają kierowane na histeroskopię operacyjną. Ile zwolnienia lekarskiego można otrzymać po tym zabiegu, na czym polega i jak przebiega rekonwalescencja? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Zabiegiem pozwalającym pozbyć się zdiagnozowanych wcześniej problemów ginekologicznych, jest histeroskopia operacyjna. Ile zwolnienia otrzymują pacjentki, skoro jej przeprowadzenie wymaga pobytu w szpitalu? Wiele zależy od samopoczucia kobiety, więc podczas wypisywania L4 do każdego przypadku lekarz powinien podejść indywidualnie.

Na czym polega histeroskopia operacyjna?

Dzięki nowoczesnej i mało inwazyjnej metodzie, jaką jest histeroskopia, lekarz może uwidocznić ujście jajowodów, a także wnętrze kanału oraz jamy szyjki macicy. Użycie histeroskopu nie tylko ułatwia diagnostykę, ale także wyleczenie powikłań, które zostały wykryte w trakcie badania. Usuwanie zmian z wnętrza macicy – tym właśnie zajmuje się histeroskopia operacyjna. Ile zwolnienia otrzymuje pacjentka poddana tej procedurze? To zależy od lekarza prowadzącego, jednak w razie konieczności zawsze można skorzystać z udogodnienia, jakim jest e-zwolnienie lekarskie (L4).

Histeroskopia operacyjna – ile zwolnienia otrzymuje pacjentka?

Podczas histeroskopii operacyjnej lekarz korzysta z tulejki, przez którą wprowadza do macicy mikronarzędzia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego pacjentka musi zgłosić się do szpitala. Nie stanowi to jednak wskazania do długiego przebywania w placówce – do domu można wrócić nawet tego samego dnia, choć w niektórych przypadkach obserwacja trwa dobę. Przez kilka dni po zabiegu trzeba odpoczywać, więc warto porozmawiać o L4 po histeroskopii operacyjnej. Ile zwolnienia powinna otrzymać, zależeć będzie jednak od jej lekarza.

Kiedy wykonywana jest histeroskopia operacyjna?

Wskazaniem do wykonania histeroskopii operacyjnej jest wykrycie podczas badania diagnostycznego między innymi polipów, zrostów, mięśniaków, ciała obcego, pozostałości po ciąży lub poronieniu. O konieczności przeprowadzenia zabiegu decyduje lekarz. Powodem mogą być również:

  • zaburzenia miesiączkowania;
  • niepłodność;
  • nieprawidłowy kształt macicy.

W przypadku takiego zabiegu jak histeroskopia operacyjna, ile zwolnienia przyzna lekarz, zależeć będzie od samopoczucia pacjentki. Warto jednak przez kilka dni odpocząć od pracy, zwłaszcza jeśli przepisany zostanie antybiotyk, co zwykle dzieje w przypadku wycinania zmian.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz