Pracujemy 7 dni w tygodniu. Uzyskaj e-konsultacje online!
Pracujemy 7 dni w tygodniu. Uzyskaj e-konsultacje online!

e-Konsultacja z możliwością L4 online

99.00

W WIELU PRZYPADKACH BĘDZIE NAWIĄZANY KONTAKT TELEFONICZNY. PROSZĘ BYĆ DOSTĘPNYM TELEFONICZNIE. Uzyskane zwolnienie lekarskie (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. Pamiętaj – decyzja co do wypisania L4 online należy zawsze do lekarza!

Formularz medyczny

Dane pacjenta

Zwolnienie Lekarskie Online L4

Zwolnienie L4 pozwala na pozostanie w domu, gdy pacjent ze względu na swój stan zdrowia nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich obowiązków zawodowych lub musi opiekować się najbliższą osobą, której stan zdrowia jest poważny (np. zwolnienie na dziecko, które przysługuje jego opiekunowi). Przydatną opcją jest niewątpliwie e-zwolnienie, które lekarz może pacjentowi wystawić po konsultacji medycznej przez Internet. Jest to dokument pełnoprawny, jednak to lekarz każdorazowo decyduje o zasadności jego wystawienia w przypadku danego pacjenta. Podpowiadamy, jak można uzyskać L4 online, a także dlaczego warto z takiej opcji skorzystać.

Co to jest e-zwolnienie?

Zwolnienie L4, potocznie zwane również „L4”, wystawiane jest pacjentom w przypadku czasowej niezdolności do świadczenia obowiązków zawodowych w związku ze swoim stanem zdrowia bądź najbliższych, którzy wymagają opieki (np. zwolnienie na dziecko). Jest to dokument, który może być wystawiony przez każdego lekarza i nie jest w tej sytuacji wymagana wizyta w przychodni. E-zwolnienie może być wystawione nie tylko podczas wizyty stacjonarnej, ale może być również wystawione po konsultacji medycznej przez Internet. Takie zwolnienie online jest wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą aktualnie dostać się do swojego lekarza po tradycyjnie wystawiane zwolnienie L4.

Jak uzyskać L4 online?

By uzyskać zwolnienie L4, przede wszystkim należy mieć do niego wskazania. Zweryfikuje to lekarz, na podstawie uzupełnionego przez pacjenta formularza medycznego. W formularzu należy podać między innymi swój numer PESEL, a także opisać swój stan zdrowia i objawy. Aby L4 online mogło zostać wystawione, konieczne jest również opłacenie usługi prywatnej konsultacji medycznej. Należy zaznaczyć, że sama zapłata za usługę konsultacji nie obliguje lekarza do wystawienia L4 online. Decyzja o zwolnieniu podejmowana jest indywidualnie po konsultacji medycznej, jeśli lekarz uzna, że pacjent się do niego kwalifikuje. W sporadycznych przypadkach lekarz może poprosić pacjenta o przesłanie uwierzytelniającej dokumentacji medycznej – np. wyników badań czy wypisu ze szpitala. Warto wiedzieć, że aby uzyskać zwolnienie online, nie jest potrzebne posiadanie IKP, choć oczywiście jest to opcja przydatna, gdyż z profilu będzie można w dowolnym momencie zajrzeć do zwolnienia i np. sprawdzić czas jego trwania. Jeśli analiza przesłanych przez pacjenta w formularzu medycznym informacji wyraźnie wskazywać będzie na niezdolność do pracy, zostanie wystawione zwolnienie lekarskie przez Internet. Trafia ono nie tylko bezpośrednio do pacjenta, ale również do pracodawcy oraz do ZUS.

Dlaczego warto skorzystać z e-zwolnienia?

Niewątpliwie zwolnienie L4 prędzej czy później przyda się każdemu. Nie zawsze możliwa jest jednak natychmiastowa konsultacja lekarska, co znacznie utrudnia sprawę, gdy pacjent nie czuje się na siłach, by zjawić się w pracy. Na szczęście zwolnienie lekarskie wystawiane przez lekarza online, również jest opcją pełnoprawną i znacznie szybszą niż droga tradycyjna, a przy tym bardziej komfortową i zachowującą większą prywatność. L4 online to jednak przede wszystkim możliwość pozostania w domu, gdy pacjent nie czuje się najlepiej, a także mniejsze ryzyko tego, że zanim spotka się z lekarzem, zarazi inne osoby. Zdalna konsultacja lekarska umożliwia również otrzymanie recepty na niezbędne leki, bez konieczności wychodzenia z domu. Zrealizować może ją w imieniu chorego bliska osoba – wystarczy, że podamy jej kod recepty na dany lek, a także swój numer PESEL, weryfikujący możliwość wykupienia leków.