Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Depresja po rozstaniu – jakie może mieć skutki?

depresja po rozstaniu

Depresja po rozstaniu potrafi być niezwykle uciążliwa. Emocje to nieodłączny element stosunków międzyludzkich. Gdy jakiś związek się kończy, często pojawiają się problemy w postaci obniżonego nastroju i braku pewności siebie. Jak można sobie z tym poradzić?

Depresja a rozstanie

Depresja związana jest z zaburzeniem działania neuroprzekaźników. W rezultacie zmniejsza się chęć życia i poziom nastroju. Takie zaburzenia funkcjonowania mózgu mogą zostać wywołane przez traumatyczne przeżycia. Depresja po rozstaniu powstaje właśnie w ten sposób. Kiedy związek się rozpada, bardzo często towarzyszą temu bardzo silne emocje, a te są w stanie doprowadzić do długotrwałego spadku nastroju. Mogą mu towarzyszyć także problemy ze snem, problemy z odżywianiem oraz skłonność do uzależnień od używek. 

Silne emocje związane z rozstaniem mogą trwale wpłynąć na stan psychiczny. Nie zawsze oznacza to jednak, że dana osoba zapadła na depresję. Czasami spadek nastroju jest krótkotrwały i nie spełnia wszystkich kryteriów zaburzeń depresyjnych. Jeżeli po pewnym czasie nastrój nie poprawi się, wówczas warto udać się do specjalisty, który postawi diagnozę. Wygodnym sposobem na kontakt z lekarzem są konsultacje lekarskie online.

Konsekwencje depresji po rozstaniu

Dlaczego w przypadku depresji po rozstaniu konieczna może być pomoc specjalisty? Długotrwałe obniżenie nastroju, które dodatkowo połączone jest z innymi objawami, czyli z obojętnością, apatią, zaburzeniami snu oraz wycofaniem się z życia, może negatywnie wpłynąć na poziom życia pacjenta. Depresja to choroba, którą można wyleczyć. Proces leczenia należy przeprowadzić jednak w odpowiedni sposób.

Bagatelizowanie objawów może doprowadzić do długotrwałego stanu depresyjnego. W ciężkich przypadkach mogą pojawić się nawet myśli samobójcze. W leczeniu wykorzystuje się często psychoterapię. Bardzo dobre wyniki można zaobserwować w terapii poznawczo-behawioralnej. Ciężkie przypadki depresji leczone są za pomocą środków farmakologicznych. Pamiętaj, że receptę na niektóre leki otrzymasz przez internet. E-recepta online to dobra alternatywa dla wizyty w gabinecie tylko po to, by mieć podstawę do uzyskania leków.

Jeżeli w twoim życiu doszło do traumatycznego przeżycia, nie wahaj się udać po pomoc. Objawów w żadnym wypadku nie należy ignorować, bo depresja może się rozwinąć. Zgłoszenie się do odpowiedniego specjalisty będzie pierwszym krokiem do tego, by pozbyć się objawów. Jeżeli cierpisz na depresję po rozstaniu i potrzebujesz kilku dni wolnego, pamiętaj, że L4 możesz otrzymać przez internet (zwolnienie lekarskie online).

Depresja po rozstaniu może dotknąć każdego. Emocje związane z końcem związku potrafią wpłynąć nawet na osoby o bardzo silnej psychice. Nie ignoruj objawów i udaj się do specjalisty!

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz