Jesteśmy otwarci 24h/7 dni w tygodniu. Realizacja zamówień nawet w kilka minut

Masz pytanie? Napisz do nas biuro@receptaonline.pl

Codzienny ból głowy w różnych miejscach – przyczyny

Codzienny ból głowy w różnych miejscach

Codzienny ból głowy w różnych miejscach zdarza się u 5% Polaków. Schorzenie to może znacznie utrudniać prawidłowe funkcjonowanie w czasie dnia. Jeżeli masz takie objawy, to konieczne udaj się do specjalisty. Dowiedz się więcej!

Jeżeli ból głowy pojawia się przez 15 dni w miesiącu przez okres 3 miesięcy, to jest on nazywany bólem przewlekłym. Codzienny ból głowy w różnych miejscach rzadko jest bólem wtórnym, który spowodowany jest przez zapalenie zatok, uraz lub guz. Zazwyczaj podłoże tego problemu jest inne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Czym jest codzienny ból głowy w różnych miejscach?

Przewlekły ból głowy może przejawiać się na różne sposoby. O bólu przewlekłym można mówić, jeżeli trwa on przynajmniej 15 dni w miesiącu przez okres 3 miesięcy i minimum 4 godziny dziennie.

Codzienny ból głowy w różnych miejscach – jakie mogą być jego przyczyny?

Główną przyczyną codziennych bólów głowy jest przewlekła migrena. Najczęściej początkowo pojawia się migrena epizodyczna. Przekształcenie się migreny epizodycznej z przewlekłą może mieć związek z nadużywaniem leków. W przypadku migreny ból jest odczuwalny najczęściej w okolicach skroni. 

Codziennie może również pojawiać się napięciowy ból głowy. Jest on związany z doświadczaniem bardzo silnego stresu oraz zaburzeniami psychicznymi. W przypadku napięciowego bólu głowy pacjent odczuwa go w części potylicznej. Może on jednak obejmować również przednią część czoła, nie towarzyszą mu najczęściej inne objawy.. Codzienny ból głowy w różnych miejscach może więc oznaczać, że cierpisz na napięciowy ból głowy.

Przyczyn codziennego bólu głowy w różnych miejscach może być wiele. Wśród najczęściej spotykanych powodów są:

Codzienne bóle głowy a bóle wtórne

Codzienny ból głowy w różnych miejscach może być związany ze schorzeniami kręgosłupa w odcinku szyjnym. Najczęściej jest on odczuwalny zaraz po przebudzeniu. Ból promieniuje od karku do barków i nasila się, gdy ruszasz głową i schylasz się. Kolejną przyczyną może być nadciśnienie tętnicze. Bólowi towarzyszą wtedy nudności oraz zawroty głowy. Takie objawy pojawiają się zwykle, gdy ciśnienie jest bardzo wysokie. Jeżeli zauważysz objawy nadciśnienia, to koniecznie udaj się na konsultację lekarską.

Jak leczyć codzienny ból głowy?

Codzienny ból głowy w różnych miejscach może znacznie wpłynąć na komfort życia. Leczenie tego schorzenia jest bardzo trudne i wymaga stałego kontaktu z lekarzem. Pacjent powinien w pierwszej kolejności zmienić swój styl życia oraz wyeliminować czynniki, które mogą wywoływać tę dolegliwość. Jeżeli ból związany jest z chorobami współistniejącymi, to konieczne jest ich wyeliminowanie. Koniecznością może być też odpowiednie leczenie farmakologiczne, które pozwoli ograniczyć ból. W przypadku bólów polekowych trzeba będzie odstawić środki przeciwbólowe.

Bóle pierwotne, które nie mają podłoża w chorobach współistniejących, leczy się za pomocą farmakoterapii. Czasami sprawdzają się leki, których nie zalicza się do grupy przeciwbólowych, czyli na przykład leki przeciwpadaczkowe. O leczeniu zawsze powinien decydować lekarz w porozumieniu z pacjentem. Codziennego bólu głowy w różnych miejscach można pozbyć się też za pomocą stosowania technik relaksacyjnych oraz psychoterapii. Jeżeli cierpisz na przewlekłe bóle, to udaj się do lekarza. Pamiętaj, że konsultacje lekarskie online to sposób na oszczędzenie czasu!

Codzienny ból głowy w różnych miejscach może naprawdę przeszkadzać. Aby go wyeliminować udaj się do lekarza, który rozpocznie odpowiednie leczenie.

Zobacz również

49.99 zł

E-recepta

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

89.99 zł

L4 online

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

49.99 zł

Tabletka “dzień po”

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz

28.99 zł

Tabletki Antykoncepcyjne

Konsultacja Lekarska

Zamów teraz